nem igazán megy ez a feladat, valaki tudna esetleg segíteni?


x+y+xy=47

x2y+xy2=420


a kettesek az x és y mögött négyzetek akarnak lenni


2013. szept. 5. 17:13
 1/3 bongolo ***** válasza:

A második egyenlet átírható ilyen alakra:

xy(x+y) = 420

Ebből látszik, hogy érdemes bevezetni két új ismeretlent az x és y helyett:

a = x+y

b = xy

Ezekkel az egyenletek:

a+b = 47

a·b = 420

Ezt biztos meg tudod oldani. Lesz 2 megoldás, mert másodfokú egyenlet jön ki közben!

Utána meg mindkét megoldással meg kell csinálni az x,y-os egyenletrendszert is, az is ugyanúgy megy. A végén 4 megoldásod lesz. (A 4-ből 2 elég ronda, ne lepődj meg.)

2013. szept. 5. 18:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Míg az első, helyesen válaszolt, közben én meg ezt pötyögtem:

[link]

2013. szept. 5. 18:43
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! most már világos :)
2013. szept. 5. 21:59