nem igazán megy ez a feladat, valaki tudna esetleg segíteni?
x+y+xy=47
x2y+xy2=420
a kettesek az x és y mögött négyzetek akarnak lenni
2013. szept. 5. 17:13
1/3 bongolo válasza:
A második egyenlet átírható ilyen alakra:
xy(x+y) = 420
Ebből látszik, hogy érdemes bevezetni két új ismeretlent az x és y helyett:
a = x+y
b = xy
Ezekkel az egyenletek:
a+b = 47
a·b = 420
Ezt biztos meg tudod oldani. Lesz 2 megoldás, mert másodfokú egyenlet jön ki közben!
Utána meg mindkét megoldással meg kell csinálni az x,y-os egyenletrendszert is, az is ugyanúgy megy. A végén 4 megoldásod lesz. (A 4-ből 2 elég ronda, ne lepődj meg.)
2/3 anonim válasza:
Míg az első, helyesen válaszolt, közben én meg ezt pötyögtem:
3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! most már világos :)
2013. szept. 5. 21:59