Matek, egyenletek,9. osztály, kis segítséget kérnék?


10^x+10^-x=2


|x-2|-|2x-6|=7


(√x^2+5-3)•(2•√x^2+5+1)=0

Ez van a gyök alatt:√x^2+5,(-3 és +1 nincs!)


Előre is Köszi



2013. ápr. 8. 18:53
 1/1 bongolo ***** válasza:

1)

vezess be egy z=10^x változót:

z + 1/z = 2

Olld meg a másodfokú egyenletet z-re, aztán abból kijön majd az x.


2)

Három részben kell megoldani:

a) x < 2

b) 2 ≤ x < 3

c) x ≥ 3


3)

(√(x^2+5)-3)·(2·√(x^2+5)+1)=0


Szorzat akkor nulla, ha valamelyik tag nulla. Tehát két egyenlet lesz:

a) √(x^2+5)-3 = 0

b) 2·√(x^2+5)+1 = 0


Az egyiknek nem lesz valós megoldása...

2013. ápr. 8. 19:32