10^x+10^-x=2
|x-2|-|2x-6|=7
(√x^2+5-3)•(2•√x^2+5+1)=0
Ez van a gyök alatt:√x^2+5,(-3 és +1 nincs!)
Előre is Köszi
2013. ápr. 8. 18:53
1/1 bongolo válasza:
1)
vezess be egy z=10^x változót:
z + 1/z = 2
Olld meg a másodfokú egyenletet z-re, aztán abból kijön majd az x.
2)
Három részben kell megoldani:
a) x < 2
b) 2 ≤ x < 3
c) x ≥ 3
3)
(√(x^2+5)-3)·(2·√(x^2+5)+1)=0
Szorzat akkor nulla, ha valamelyik tag nulla. Tehát két egyenlet lesz:
a) √(x^2+5)-3 = 0
b) 2·√(x^2+5)+1 = 0
Az egyiknek nem lesz valós megoldása...