Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kapom meg ezt a másodfo...

Hogyan kapom meg ezt a másodfokú egyenletet?

Figyelt kérdés

(12 – 2d) · (12 – d) = 54.

Ebből rendezéssel ezt a másodfokú egyenletet kapjuk:

d2(négyzeten) – 18d + 45 = 0.


A gyökök: d1 = 3, d2 = 15, a hozzájuk tartozó a értékek: 3 és –33.



2013. júl. 22. 10:21
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Akkor 10. osztály. De az az "k*csög" tanár csak 12. osztályban tanította, úgyhogy ez nem lehet kifogás. Sem egy egyszerű zárójel felbontása.
2013. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Az lehet, de sajnos borzalmas matektanárok vannak és az már nem a diák hibája. 5 év alatt 3 matektanárom volt, az osztály 80 %-a bukásra állt, érettségin is buktunk (bár szóbelivel meglett mindenkinek). Nem mindenkinek ugyanolyanok a képességei, nekem pl. több idő kell, míg megértek valamit matekból, lehet, hogy többféleképpen kell elmagyarázni egy feladatot, ahhoz, hogy megértsem. Szóval én nem hibáztatom a kérdezőt, mert én is hasonló élmények alapján írom most ezt.
2013. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
dehogynem ennyire egyszerű ez a tény! nekem is szájba kell rágni az anyagot mert nem értem meg egyszerűen! csak a matekkal szerencsétlenkedek, minden másból megvan az érettségim. Ennyi erővel én is dicsekedhetek egy alsósnak hogy hogy nem tudja még a szorzótáblát, pedig mennyire egyszerű, csak le kell ülnie és megtanulnia. igenám de ha nincs aki elmagyarázza szerencsétlen gyereknek akkor szted megérti?!
2013. júl. 23. 22:08
 34/36 A kérdező kommentje:
a tanároknak pedig pont ez a hozzáállásuk van, egyébként a barátunk felesége tanár, és ő mondta hogy a tanárok(80%) mind nem normálisak, valami baj van az agyukkal(!) felesége révén nem csak őt, hanem a kollégáit is ismeri, nem a politika, vagy a sajtó, nem is rossz barátok, hanem ők az igazi agymosás!
2013. júl. 23. 22:14
 35/36 anonim ***** válasza:
A matekot csak gyakorolni kell. Ha elég sokat gyakoroltál, akkor meg is fogod érteni, hogy miért van úgy valami. Egyébként haragudhatsz a harmadik tanárodra, de erről nem ő tehet. 10. osztályos korodban kellett volna tanulni, begyakorolni, vagy ha nem megy akkor 12. osztályos korodban. És nem neki kellett már megtanítania, tehát nem tudom miért várod azt, hogy részletesen elmagyarázza amikor 10. osztályban elég sok időt kellett ezzel foglalkoznotok. Nem mondhat el mindent újból, mert azt "mindenki elfelejtette". Nincs rá idő.
2013. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Nehéz mert, volt egy könnyelmű tanárom, el volt simítva minden, erre jön ez a szigorú, nem az a baj volt vele, hanem hogy bunkó. ettől függetlenül d*g*lj*n meg! :)
2013. júl. 26. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!