Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kapom meg ezt a másodfo...

Hogyan kapom meg ezt a másodfokú egyenletet?

Figyelt kérdés

(12 – 2d) · (12 – d) = 54.

Ebből rendezéssel ezt a másodfokú egyenletet kapjuk:

d2(négyzeten) – 18d + 45 = 0.


A gyökök: d1 = 3, d2 = 15, a hozzájuk tartozó a értékek: 3 és –33.



2013. júl. 22. 10:21
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
na látod ez tényleg durva! hidd el ha mondom tanárfüggő a tanulás, nekem senki ne mondja hogy nem így van, mert ha látod hogy sz.rik beléd a tanár, akkor hogy érted meg? 3 középiskolai matek tanárom volt, ezek közül 2 volt az aki, a halandó földi emberek szintjén -TANÍTOTT- az utolsó egy igazi bu** f**! augusztusban is a ki**szott rond. fejét kell néznem, szal gondolhatod..
2013. júl. 22. 11:05
 22/36 A kérdező kommentje:
mert nem érdekel senkit se, érettségi fele mindenkinek megvan a maga problémája. Most nem szidok le senkit, csak azért érted, hogy augusztusban én már dolgozhattam volNA, és foglalkozhattam volna valódi értékes dolgokkal, mint a nyelvtanulásom, erre csak jó esetben majd decemberben kezdhetek hozzá. a matekot sosem szeretem, de ez a tanár meggyőlöltette velem, milyen jogon nevezi magát tanárnak az ilyen? úgy áll hozzá a dolgokhoz mintha mindenki a BME-re indul.
2013. júl. 22. 11:09
 23/36 anonim ***** válasza:
És az első két tanár mennyi ideig tanított? Mert a zárójel felbontás általános iskolás anyag, a másodfokú megoldóképlettel is azért 8. osztályban már illett volna találkozni.
2013. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
ez aranyos! majd megtudod hogy középiskola hogy leépít 12-re, és már csak azon jár a fejed hogy mikor szabadulj, gyorsan és könnyen elszáll a fejedből a tudás, ott a baj! bár lehet hogy neked menni fog. Az első tanáromnál megmondom őszintén nem kellett tanulnom, a tanár lepacsizott velünk, a 2. szigorú, de precíz volt, mindent elmagyarázott tudta hogy mi diákok vagyunk, felejtünk, valamint azt a tényt hogy ha csak magyaráz, abból nem fogjuk megérteni. a 3. az se nem jópofa, se pedig diákcentrikus, ezt tudni kéne már, meg félvállról veszem a dolgokat, aki tudni akarja az úgy is megtudja, és tanul aki meg leszakadt, és nemtudja az d*g*lj*n meg!
2013. júl. 22. 11:23
 25/36 A kérdező kommentje:
És rengeteg tanár így áll hozzá, mint a 3.!
2013. júl. 22. 11:24
 26/36 A kérdező kommentje:
kérdésedre a válasz 1. 9-10, 2. 11, 3. 12 osztály
2013. júl. 22. 11:25
 27/36 anonim ***** válasza:

Már 2 éve leérettségiztem.

De ilyen alap dolgokat nem tudni még a jó tanároknál sem, hogy zárójel felbontása, azért ez elég komoly így 12. osztályban. Ennél egyszerűbb feladat nem is igazán lehet érettségin, úgyhogy ez itt a Te sarad sajnos. Lehet a rossz tanárt okolni, de ezt nem vele tanultátok, sem a megoldóképletet. Utóbbit megértem, hogy elfelejted, na de a zárójel felbontásában mi okoz problémát? Én még most elmennék különtanárhoz de nagyon sürgősen, mert így a pótvizsga sem lesz meg.

2013. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
annyira hülye én sem vagyok, de biztosra kell mennem nincs időm agyalni hogyha valamit nem jól csináltam meg 100%-ig mert ez csak eggyetlen feladat! ezen kívúl van még pár, ha a pótvizsga meg lesz, érettségiről nem is beszélve.
2013. júl. 22. 11:42
 29/36 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy hülye vagyok, de a másodfokú egyenlet nem 8. osztályos anyag...
2013. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
hát nem az.
2013. júl. 22. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!