Hogyan kell megoldani ezt a másodfokú egyenletet?

x^2+100=0
2013. febr. 27. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs megoldása
2013. febr. 27. 16:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, függ az értelmezési tartománytól.


A valós számok halmazán nincs megoldása, hisz 100 pozitív vagy nulla, x^2 minden x-re pozitív, tehát összegük is biztos, hogy pozitív és nem lehet nulla.


Ha kibővítjük a számhalmazokat, akkor:

x^2 = -100 és ebből gyököt vonva

x= 10i vagy -10i

2013. febr. 27. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
A "vagy nulla" azt az x^2-hez akartam írni.
2013. febr. 27. 16:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. febr. 27. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű gyökvonás, nem másodfokú.


x^2 = 100

x1 = 10

x2 = -10

2013. febr. 27. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:

#5:


Másodfokú, csak nincs benne elsőfokú tag, azaz valóban egyszerű gyökvonással is elintézhető, de a másodfokú megoldóképletet is alkalmazhatod rá, ha akarod (bár sok értelme nincs).


Amúgy pedig x^2 + 100 = 0 -> x^2 = 100? Ezt kicsit elnézted...

2013. febr. 27. 19:11