x^2+100=02013. febr. 27. 16:46
2/6 anonim válasza:
Hát, függ az értelmezési tartománytól.
A valós számok halmazán nincs megoldása, hisz 100 pozitív vagy nulla, x^2 minden x-re pozitív, tehát összegük is biztos, hogy pozitív és nem lehet nulla.
Ha kibővítjük a számhalmazokat, akkor:
x^2 = -100 és ebből gyököt vonva
x= 10i vagy -10i
3/6 anonim válasza:
A "vagy nulla" azt az x^2-hez akartam írni.
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. febr. 27. 17:05
5/6 anonim válasza:
Egyszerű gyökvonás, nem másodfokú.
x^2 = 100
x1 = 10
x2 = -10
6/6 anonim válasza:
#5:
Másodfokú, csak nincs benne elsőfokú tag, azaz valóban egyszerű gyökvonással is elintézhető, de a másodfokú megoldóképletet is alkalmazhatod rá, ha akarod (bár sok értelme nincs).
Amúgy pedig x^2 + 100 = 0 -> x^2 = 100? Ezt kicsit elnézted...