Másodfokú egyenletet hol rontottam el?

[link]

2013. jan. 2. 19:38
 1/5 rémuralom ***** válasza:
A koszinusztételnél. Az úgy van, hogy a háromszög oldalait a, b, c-vel jelöljük, a velük szemközti szögeket pedig alfával, bétával és gammával, akkor a^2=b^2+c^2-2ab*cos(alfa). Ha b^2 van az egyik oldalon, akkor a béta, ha c^2, akkor a gamma koszinuszát kell venni. A példádban, ha a fi koszinuszát veszed, akkor BT^2-re kell rendezned az egyenletet.
2013. jan. 2. 19:47
 2/5 rémuralom ***** válasza:
Ja nem, bocsánat, arra van rendezve. Akkor nem ott, hanem valahol a számolásban. Azt viszont már meg nem mondom, hogy hol, mert olvashatatlan, ami a képen tollal van írva.
2013. jan. 2. 19:48
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


igen a kép nevében kétszer van a .jpg

2013. jan. 2. 20:00
 4/5 PósánéAnita ***** válasza:

még a legelején elrontottad: AT= x/ tg alfa és nem fordítva

a megoldóképletnél majd ne felejts el négyzetre emelni a b-t a gyök alatt

2013. jan. 2. 22:08
 5/5 PósánéAnita ***** válasza:
persze akkor a másik hányados is fordítva van
2013. jan. 2. 22:08