Sziasztok, valaki lenne szíves segíteni, hogy itt mit rontottam el ebben a példában?
Köszönöm szépen és kellemes ünnepeket!
2012. dec. 24. 11:06
1/3 A kérdező kommentje:
már rájöttem, nem aktuális!
2012. dec. 24. 15:28
2/3 anonim válasza:
A sűrűségfüggvény f(x)= lamb*e^(-lamb*x) alakú, az eloszlásfüggvény (A függvényeket és a várható értéket lásd Wikipédián is) F(x)=1-e^(-lamb*x).
A feladat következő részeiben gyakorlatilag ide kell behelyettesíteni. lamb=5/7 és F(x)=1-e^(-5*x/7). P(kszi<1,4)=F(1,4)=(e-1)/e~0,6321...
P(kszi<2,1)=F(2,1)=(e^(3/2)-1)/e^(3/2)~0,7768...
P(Kszi>2,4)=1-F(2,4)=e^(-8/5)~0,2018...
Ha 1/lamb=1,5 ==>lamb=2/3. Most nyilvánvalóan egy másik eloszlásfüggvénnyel kell számolni: F(x)=1-e^(-2*x/3)
P(kszi<2,25)=F(2,25)=1-e^(-3/2)~0,7768...
P(kszi>0,6)=1-F(0.6)=e^(-2/5)=0,6703...
Sz. Gy.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 25. 14:07