2012. nov. 26. 12:31
1/3 anonim válasza:
(x+3)*(x+3) = 0,75
Elvégzed a szozást (minden tagot minden taggal), utána nullára rendezed és felírod a megoldóképletet rá.
Ellenőrzésképpen a (x+3)^2=0.75 egyenletet beírod ide:
2/3 anonim válasza:
Sokkal egyszerűbb ha nem bontod fel a zárójelet.
a^2=3/4
akkor a=gyök(3)/2 vagy a=-gyök(3)/2
(Mert a 3/4-ből kellett gyököt vonni)
most a=x+3, vagyis így néznek ki az egyenletek
x+3=gyök(3)/2
x=gyök(3)/2-3
Illetve
x+3=-gyök(3)/2
x=-gyök(3)/2-3
Így lehet hagyni, vagy beütöd a számológépbe, ha tizedestörtet akarsz.
3/3 anonim válasza:
Ifjutitan, igaz, így is lehet. Lehet, hogy a feladat épp erre volt kihegyezve. :)
A mindkét oldal négyzetre emelésénél viszont vigyázni kell, mert ott néha könnyű gyököt veszíteni.