Bence199612 kérdése:

(x+3) negyzeten=0,75 :hogy kell megoldani ezt a masodfoku egyenletet?


2012. nov. 26. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

(x+3)*(x+3) = 0,75


Elvégzed a szozást (minden tagot minden taggal), utána nullára rendezed és felírod a megoldóképletet rá.


Ellenőrzésképpen a (x+3)^2=0.75 egyenletet beírod ide:

[link]

2012. nov. 26. 12:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb ha nem bontod fel a zárójelet.


a^2=3/4

akkor a=gyök(3)/2 vagy a=-gyök(3)/2

(Mert a 3/4-ből kellett gyököt vonni)


most a=x+3, vagyis így néznek ki az egyenletek


x+3=gyök(3)/2

x=gyök(3)/2-3


Illetve

x+3=-gyök(3)/2

x=-gyök(3)/2-3


Így lehet hagyni, vagy beütöd a számológépbe, ha tizedestörtet akarsz.

2012. nov. 26. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ifjutitan, igaz, így is lehet. Lehet, hogy a feladat épp erre volt kihegyezve. :)

A mindkét oldal négyzetre emelésénél viszont vigyázni kell, mert ott néha könnyű gyököt veszíteni.

2012. nov. 26. 13:30