Hogyan írunk fel egy olyan egész együtthatós másodfokú egyenletet, amelynek egyik gyöke pl.2?


2012. nov. 12. 17:24
 1/3 bongolo ***** válasza:
70%

A másik gyöke legyen n:


(x−2)(x−n) = 0


El kell végezni a szorzást, ez lesz:


x² − (2+n)x + 2n = 0

2012. nov. 12. 17:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

(x-2)*(x-a)=0


Egyenlet gyökei 2 és a


Ha most kibontom a zárójelet, akkor:


x^2-(2+a)*x+2a=0


És voalá kész a másodfokú egyenlet,

a-ra válassz valami értéket.

2012. nov. 12. 17:38
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. nov. 12. 17:41