2012. nov. 12. 17:24
1/3 bongolo válasza:
A másik gyöke legyen n:
(x−2)(x−n) = 0
El kell végezni a szorzást, ez lesz:
x² − (2+n)x + 2n = 0
2/3 anonim válasza:
(x-2)*(x-a)=0
Egyenlet gyökei 2 és a
Ha most kibontom a zárójelet, akkor:
x^2-(2+a)*x+2a=0
És voalá kész a másodfokú egyenlet,
a-ra válassz valami értéket.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. nov. 12. 17:41