Matek feladatokban segítség? (a levezetést is pls, köszi)


1. Ha Janának 5cm-el hosszabb a haja mint Petrának, és Petrának 3cm-el rövidebb a haja mint Leának, akkor melyik állítás igaz?

a)Leának 2cm-el rövidebb a haja mint Janának

b)Leának 8cm-el rövidebb a haja mint Janának

c)Leának 2cm-el hosszabb a haja mint Janának

d)Leának 8cm-el hosszabb a haja mint Janának

e)Leának 6cm-el rövidebb a haja mint Janának


2.Milyen hosszú az a híd, amelyen a 45km/h-val haladó 130m-es vonat 30 másodperc alatt halad át?

a) 200 m

b) 225 m

c) 245 m

d) 250 m

e) 275 m


3. A 240m-es vonat 24 másodperc alatt megy végig az állomáson. Mennyi ideig fog tartani, ha egy 650m-es állomáson kell áthaladnia?

a) 65 s

b) 89 s

c) 100 s

d) 103 s

e) 116 s


2013. jún. 9. 13:30
 1/2 A kérdező kommentje:
légyszives segítsetek, nagyon nagy szükségem van rá
2013. jún. 9. 15:40
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Keressünk egy olyan számsort, ami kielégíti a fenti összefüggést:


Jana: 20cm

Petra: 20-5=15cm

Lea: 15+3=18cm


Ezek alapján már könnyen eldönthető, hogy melyik igaz.


2. Váltsuk át a sebességet m/s-ra: 45km/h=45/3,6=12,5m/s. Ez azt jelenti, hogy a vonat 12,5 métert tesz meg 1 másodperc alatt. Felteszem a feladat úgy érti az áthaladást, hogy a vonat legvége is átment a hídon, ez azt jelenti, hogy 130m-t biztosan meg kell tennie, ezt 130/12,5=10,4 másodperc alatt teszi meg. Maradt még 19,6 másodperc, ennyi idő alatt ér át a vonat eleje a hídon. Ha 12,5 métert tesz meg 1 másodperc alatt, akkor az egyenes arányosság miatt 19,6 másodperc alatt 12,5*19,6=245 métert tesz meg, ennyi a híd hossza.


3. A vonat 240/24=10m/s-os sebességgel halad, ezzel a sebességgel 650/10=65 másodperc alatt halad át az állomáson.

2013. jún. 10. 14:46