7. osztályos kémia? (anyagmennyiség)


1. Hány mól 9*10 a 23.-on db kénatom?

2. 3 mol fluoratomnak mennyi az atomjainak a száma?

3. 1/3 mol szénatomnak mennyi a tömege?


KÖSZI,ELŐRE IS! :D


2013. máj. 30. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 9*10 a 23.-on db kénatom 1,5 mol.

2. 3 mol fluoratom 18*10 a 23.-on db atomot jelent.

3. 1/3 mol szénatomnak a tömege 4g

2013. máj. 30. 18:39
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Tök mindegy milyen atom, ugyanis egy mól bármilyen atom az 6e23 db. atom. 9e23 az pont ennek a másfélszerese, tehát másfél mól a válasz.


2. 3 mol atom az 3*(az ismert definició szerinti mennyiség) = 3*6e23 = 18e23 = 1,8e24


3. Na, itt már nem mindegy, milyen atomról van szó. 1 mól szén tömege kb. 12 gramm, (ezt vagy tudod vagy leolvasod a periódusos rendszerről). Harmad ennyi szénnek nyilván harmad ennyi a tömege, tehát 12/3 = 4 gramm.

2013. máj. 30. 18:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,mindenkinek. :D
2013. máj. 30. 19:15