200 g, 1 n/n%-os NaOH-oldat előállításához hány g NaOh-ra van szükség?2012. okt. 17. 23:15
1/3 anonim válasza:
m = 200 g
M = 40 g/mol
---------------
n = m/M = 5 mol NaOH-oldat
5 mol -> 100%
x --> 1%
---------------
100x = 5
x = 0,05 mol
M = 40 g/mol
m = n*M = 2 g
2/3 anonim válasza:
Előzőnek annyi a köze a kémiához, mint nekem az űrkutatáshoz.
100 mol NaOH-oldat tartalmaz 1 mol NaOH-t és 99 mol H2O-t.
1 mol NaOH tömege: 40 g
99 mol H2O tömege: 99*18=1782 g
100 mol NaOH-oldat tömege: 40+1782=1822 g
1822 g NaOH-oldat tartalmaz 40 g NaOH-t, akkor
100 g NaOH-olat tartalmaz X g NaOH-t.
X=(40*100)/1822
X=2,2 g
Vagyis 1 n/n%-os NaOH-oldat 2,2 m/m%-os.
200 g NaOH-oldat tartalmaz Y g NaOH-t.
100 g NaOH-oldat tartalmaz 2,2 g NaOH-t.
Y=4,4 g
4,4 g NaOH-ra van szükség.
3/3 A kérdező kommentje:
Igen, először én is úgy akartam, mint az első, csak hogy mivel oldatról van szó, nem sokra megyek a NaOH moláris tömegével. De így most már értem, köszönöm. :DD
2012. okt. 18. 15:07