Segítség! Hogyan kell megoldani? (Kémia, anyagmennyiség százalék számítás)

200 g, 1 n/n%-os NaOH-oldat előállításához hány g NaOh-ra van szükség?

2012. okt. 17. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

m = 200 g

M = 40 g/mol

---------------

n = m/M = 5 mol NaOH-oldat


5 mol -> 100%

x --> 1%

---------------

100x = 5

x = 0,05 mol

M = 40 g/mol

m = n*M = 2 g

2012. okt. 17. 23:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek annyi a köze a kémiához, mint nekem az űrkutatáshoz.


100 mol NaOH-oldat tartalmaz 1 mol NaOH-t és 99 mol H2O-t.

1 mol NaOH tömege: 40 g

99 mol H2O tömege: 99*18=1782 g

100 mol NaOH-oldat tömege: 40+1782=1822 g

1822 g NaOH-oldat tartalmaz 40 g NaOH-t, akkor

100 g NaOH-olat tartalmaz X g NaOH-t.

X=(40*100)/1822

X=2,2 g

Vagyis 1 n/n%-os NaOH-oldat 2,2 m/m%-os.

200 g NaOH-oldat tartalmaz Y g NaOH-t.

100 g NaOH-oldat tartalmaz 2,2 g NaOH-t.

Y=4,4 g

4,4 g NaOH-ra van szükség.

2012. okt. 18. 00:47
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, először én is úgy akartam, mint az első, csak hogy mivel oldatról van szó, nem sokra megyek a NaOH moláris tömegével. De így most már értem, köszönöm. :DD
2012. okt. 18. 15:07