Kémia! Mekkora a tömege 0,25 mol metánmolekulának?

Akkor itt az n (vagyis az anyagmennyiség) 0,25 mol lesz. 1 mol metán 16 g. Akkor az M (moláris tömeg) 16 g lesz, vagy meg kell szorozni a 0,25-el? És akkor ahhoz, hogy megkapjam a tömeget még egyszer összeszorozni az M-t és az n-t?

2013. febr. 20. 19:19
 1/5 degesz ***** válasza:

igen.

0,25X16=4g

2013. febr. 20. 19:27
 2/5 A kérdező kommentje:
de a 4 g a moláris tömeg lesz v. már a végeredmény?
2013. febr. 20. 19:38
 3/5 anonim ***** válasza:
A végeredmény
2013. febr. 20. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm:)
2013. febr. 20. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:

A moláris tömeg ha a fejed tetejére is állsz sem változik. A moláris tömeg nem 16 gramm, hanem 16gramm/mol, mert úgy kapod meg, hogy a tömeget elosztod a mólok számával. Tehát ezt a feladatot vagy sima arányossággal oldod meg:

1 mol - 16g

0.25mol - x gramm -> 16*0.25/1=4 gramm

Vagy pedig a képletet használod:

M=m/n -> m=M*n -> m=16*0.25=4 gramm

2013. ápr. 12. 20:45