Súrlódásmentes talajon lévő kiskocsit 42 N erővel húzunk. A kiskocsi tömege 5 kg, a rajta ülő gyerek tömege 28 kg. Mekkora vízszintes irányú erővel (N-ban) hat a gyerek a kiskocsira?


2013. jan. 10. 14:02
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az együttes tömeg 33 kg. Ezt gyorsítja a 42N erő így:

F = m·a

42N = 33 kg · a

a = (42/33) m/s²


A kocsinak is meg a gyereknek is ugyanekkora kell legyen a gyorsulása. Ha csak a gyereket nézzük:

F = m·a

F = 28kg · (42/33) m/s² = ... N

Ekkora vízszintes erővel húzza a kiskocsi a gyereket. (Oly módon húzza, hogy a kocsi és a gyerek között van súrlódás!)


Ugyanekkora, de ellenkező irányú erővel hat vissza a gyerek is a kiskocsira.

2013. jan. 10. 15:15
 2/2 A kérdező kommentje:
köszike :)
2013. jan. 11. 13:37