2013. jan. 10. 14:02
1/2 bongolo válasza:
Az együttes tömeg 33 kg. Ezt gyorsítja a 42N erő így:
F = m·a
42N = 33 kg · a
a = (42/33) m/s²
A kocsinak is meg a gyereknek is ugyanekkora kell legyen a gyorsulása. Ha csak a gyereket nézzük:
F = m·a
F = 28kg · (42/33) m/s² = ... N
Ekkora vízszintes erővel húzza a kiskocsi a gyereket. (Oly módon húzza, hogy a kocsi és a gyerek között van súrlódás!)
Ugyanekkora, de ellenkező irányú erővel hat vissza a gyerek is a kiskocsira.
2/2 A kérdező kommentje:
köszike :)
2013. jan. 11. 13:37