Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy tavon lebegő álló vízibici...

Egy tavon lebegő álló vízibicikliről fejest ugrik a tóba egy gyerek. Melyik állítás igaz, a gyerek és a vízibicikli vízszintes irányú lendületére, az ugrás pillanatában?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Istenem, ha már nem vagy képes a fizika könyvedben a lendület fogalmát elolvasni (mert az alapján simán megoldható lesz a feladat), legalább a kérdést írd ki normálisan. HOL VANNAK AZ ÁLLÍTÁSOK?


És valami "segítségetek, légyszíves" vagy hasonló...

2012. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönést is írtam volna,valamint "kértem volna a segítséget"

is,méghozzá szépen,de a rendszer nem engedte addig elküldeni amíg ezeket nem töröltem,mert szerinte a kérdés szempontjából nem fontos. Szóval töröltem.

Köszönöm a hozzászólást. :)

2012. dec. 9. 18:30
 3/8 A kérdező kommentje:

........Valamint nincs fizika könyvem,egyenlőre.

Szóval tényleg köszi.

2012. dec. 9. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:

"Melyik állítás igaz"


De ha nem írod be az állításokat, mondjuk egy hozzászólásba, akkor még az se tud neked segíteni, aki akar...


De szerintem az lesz a jó válasz, hogy a két lendület összege 0.

2012. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A vízibicikli úszik a vízen, nem lebeg. (Például egy hal lebeg a vízben.)

Az ugrás pillanatában az igaz, hogy a gyerek és a vízibicikli lendületének előjeles összege megegyezik az ugrás előtti lendületek előjeles összegével.

2012. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A feladat így szólt hogy lebeg a vizen... végülis a kérdés szempontjából mindegy.
2012. dec. 9. 20:37
 7/8 A kérdező kommentje:

A: A vízibiciklinek és a gyereknek azonos lesz a lendülete.


B:Egyenlő nagyságú,de ellentétes irányú lesz a lendületük.


C:A gyereknek nagyobb,a vízibiciklinek ezzel ellentétes irányú és kisebb lesz a lendülete.


Ezek az opciók vannak.

2012. dec. 9. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!