Egy R sugarú félkörlap 14cm magas kúp palástját adja.
c, Mekkora az R ?
d, A kúp alapkör-lapjának területe hányad része a kúppalást területének?
2012. nov. 18. 19:19
1/4 anonim válasza:
a henger megvan, a paláston még dolgozok
K=2pí*r
31,4=2pí*r /:2pí
r (közelítőleg)=5
V=pí*r^2*m
V=pí*25*14
V=1100 cm^3=1,1 dm^3=(1,1 L)
2/4 anonim válasza:
b) kérdés nincs tehát azt is megoldottam :)
3/4 anonim válasza:
c)
m=14 cm
R=a
r=a/2 mert a nagykör kerületének a fele a kiskör kerülete
pitagorasz; m^2+(a/2)^2=a^2 a=R=16,166 cm
4/4 anonim válasza:
d)
kiskör területe; pí*r^2 pí*65,335=205,26 cm^2
nagykör terület fele; (pí*R^2)/2 (pí*261,34)/2=410,5 cm^2
az alpkör lap területe fele a palást területének