Téglalap függőleges oldala: 14cm; vízszintes oldala: 31,4cm. Ez a téglalap egy 14cm magasságú henger síkba kiterített palástja. A, Hány köbdm a henger térfogata?


Egy R sugarú félkörlap 14cm magas kúp palástját adja.

c, Mekkora az R ?

d, A kúp alapkör-lapjának területe hányad része a kúppalást területének?



2012. nov. 18. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

a henger megvan, a paláston még dolgozok

K=2pí*r

31,4=2pí*r /:2pí

r (közelítőleg)=5

V=pí*r^2*m

V=pí*25*14

V=1100 cm^3=1,1 dm^3=(1,1 L)

2012. nov. 19. 08:31
 2/4 anonim ***** válasza:
b) kérdés nincs tehát azt is megoldottam :)
2012. nov. 19. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:

c)

m=14 cm

R=a

r=a/2 mert a nagykör kerületének a fele a kiskör kerülete

pitagorasz; m^2+(a/2)^2=a^2 a=R=16,166 cm

2012. nov. 19. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:

d)

kiskör területe; pí*r^2 pí*65,335=205,26 cm^2

nagykör terület fele; (pí*R^2)/2 (pí*261,34)/2=410,5 cm^2

az alpkör lap területe fele a palást területének

2012. nov. 19. 09:43