Lovász klaudia kérdése:

Móric 7 éves korában 21 kg. Amikor 70 éves korában mennyi lesz móric tömege?

segitsetek lécci?
2013. febr. 10. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez beugratós ugye, mert nem megoldható...
2013. febr. 10. 18:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
60-250 között bármennyi.
2013. febr. 10. 18:52
 3/6 anonim válasza:
100%

Az attól függ mennyi az elfogyasztott töltött-káposzta mennyisége. Nem is beszélve a tökös-mákos rétesről.

(Ez most komoly?)

2013. febr. 10. 18:54
 4/6 lindmayer válasza:

szerintem 210

de ne akard, hogy bebizonyítsam!

2013. febr. 10. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:

21x-7=70 /+7

..21x=77 /:21

....x=3


3kg-mal lesz nehezebb évente, tehát az előző jól írta 210 kg lesz 70 évesen Móric.

Ez persze csak abban az esetben, ha Móric minden évben 3kg-t hízik!


:) Szép napot!

2014. aug. 4. 00:59
 6/6 anonim ***** válasza:

21x+7=70 /-7 Kikötés x ǂ 0

21x=63 /:21

x=3


Ell.: 21*3+7=70

63+7=70

70=70


Bocsi rosszul írtam fel az egyenletet.

2014. szept. 30. 00:29