segitsetek lécci?2013. febr. 10. 18:50
1/6 anonim válasza:
Ez beugratós ugye, mert nem megoldható...
3/6 anonim válasza:
Az attól függ mennyi az elfogyasztott töltött-káposzta mennyisége. Nem is beszélve a tökös-mákos rétesről.
(Ez most komoly?)
4/6 lindmayer válasza:
szerintem 210
de ne akard, hogy bebizonyítsam!
5/6 anonim válasza:
21x-7=70 /+7
..21x=77 /:21
....x=3
3kg-mal lesz nehezebb évente, tehát az előző jól írta 210 kg lesz 70 évesen Móric.
Ez persze csak abban az esetben, ha Móric minden évben 3kg-t hízik!
:) Szép napot!
6/6 anonim válasza:
21x+7=70 /-7 Kikötés x ǂ 0
21x=63 /:21
x=3
Ell.: 21*3+7=70
63+7=70
70=70
Bocsi rosszul írtam fel az egyenletet.