Fontos lenne.
(gyök4+gyök6)*(2gyök3-gyök4)
Aztán a másik feladat: (gyök2+gyök5)*(2gyök3+gyök3)
Ezt a kettőt valaki levezetné nekem, nagyon megköszönném :)
2013. máj. 30. 11:21
1/3 BKRS válasza:
(√4+√6)(2√3-√4)=(2+√6)(2√3-2)=2*2√3+√6*2√3 -4 - 2√6 =
= 4√3 + 6√2 -4 - 2√6
(√2 + √5)(2√3+√3)= (√2 + √5)(3√3)= 3√6 + 3√15
2/3 A kérdező kommentje:
Ez biztos ?
Nem úgy van hogy mindent szorzok mindennel?
2013. máj. 30. 14:53
3/3 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm :)
2013. máj. 30. 14:54