Fontos lenne.

(gyök4+gyök6)*(2gyök3-gyök4)


Aztán a másik feladat: (gyök2+gyök5)*(2gyök3+gyök3)


Ezt a kettőt valaki levezetné nekem, nagyon megköszönném :)


2013. máj. 30. 11:21
 1/3 BKRS ***** válasza:

(√4+√6)(2√3-√4)=(2+√6)(2√3-2)=2*2√3+√6*2√3 -4 - 2√6 =

= 4√3 + 6√2 -4 - 2√6


(√2 + √5)(2√3+√3)= (√2 + √5)(3√3)= 3√6 + 3√15

2013. máj. 30. 14:28
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez biztos ?

Nem úgy van hogy mindent szorzok mindennel?

2013. máj. 30. 14:53
 3/3 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm :)
2013. máj. 30. 14:54