Ez a házim(előre is nagyon köszönöm, és ha lehet vezessétek is le:S):

1)Egy téglalap egyik oldala 3cm-rel rövidebb, mint a másik.A rövidebb oldallal megegyező oldalú négyzet területe 18cm2-rel kisebb, mint a téglalap területe.Mekkorák a négyzet és a téglalap oldalai?

2)Egy sokszögnek 20-szor annyi átlója van, mint ahány oldala.Hány oldalú ez a sokszög?

3)Gondoltam egy számot.Kivontam belőle 3-at, az eredményt elosztottam 5-tel, a kapott számhoz hozzáadtam az eredetit, és 33at kaptam.Melyik számra gondoltam?



2012. nov. 28. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1)

Téglalap területe: T = a(a+3)

Négyzet területe: t = a^2


t + 18 = T

a^2+18 = a(a+3)

a^2+18 = a^2+3a

18 = 3a

6 = a


téglalap oldalai: 6cm, 9 cm

téglalap területe: 54cm2


négyzet oldala: 6cm

négyzet területe: 36cm2

2012. nov. 28. 20:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2)

n oldalú sokszög átlóinak száma: n(n-3)/2


Ezért:


n = n(n-3)/2

2n = n^2-3n

5n = n^2

0 = n^2-5n

0 = n(n-5)


n_1 = 0 nem megoldás, mert ekkor 0 oldalú lenne

n_2 = 5, jó megoldás, mert n(n-3)/2 = 5(5-3)/2 = 5

2012. nov. 28. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:

3)

lépésenként:

x a gondolt szám

x-3

(x-3)/5

(x-3)/5+x


(x-3)/5+x = 33

(x-3)/5 = 33-x

x-3 = 165-5x

7x = 168

x = 24 a gondolt szám

2012. nov. 28. 20:13
 4/8 BKRS ***** válasza:

3)

Gondoltam egy számot: n

Kivontam belőle 3-at: n-3

az eredményt elosztottam 5-tel: (n-3)/5

a kapott számhoz hozzáadtam az eredetit: (n-3)/5 + n

és 33at kaptam: (n-3)/5 + n = 33

szorozzuk mindket oldalt 5-tel:

(n-3) + 5n = 165

6n -3 = 165

6n = 168

n = 168/6 = 28

2012. nov. 28. 20:14
 5/8 A kérdező kommentje:
1 2) nem jó:S mert neten megtaláltam a megoldókulcsot és ott 43 van..annyi az oldalainak a száma.Csak nincs levezetve a feladat.
2012. nov. 28. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:

2)A 20szal való szorzás lemaradt!!


Javítva:


n oldalú sokszög átlóinak száma: n(n-3)/2


Ezért:


n = 20n(n-3)/2

2n = 20n^2-60n

62n = 20n^2

31n = 10n^2

0 = 10n^2-31n

0 = n(10n-31)


Innen tovább a megoldás 0 vagy 3,1, ami egyik sem jó :O


Lehet most én írtam el valamit?

2012. nov. 28. 20:26
 7/8 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs:S én se értem hogy jön itt ki 43..
2012. nov. 28. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2) El lett írva:


Javítva:


20n = n(n-3)/2

40n = n(n-3)

40n = n^2-3n

43n = n^2

0 = n^2-43n

0 = n(n-43)


Így n = 0 vagy 43, azaz a 43 a megoldás

2012. nov. 28. 20:33