Holnap írunk dogát ezekből és nem értem, hogy ezt a 3 esetet mi alapján írjuk fel. Le tudjátok írni könnyen érthetően ?


[link]


2011. dec. 18. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Az egyenletet értelmezed, és látod hogy a gyök alatti kifejezés felírható nevezetes azonosságként..(a-b)^2.


A négyzet pedig eltűnik a négyzetgyök miatt.


Onnantól a gyök alatti kifejezést mindig abszolut értékbe tesszük, mert mivan ha a kifejezés negatív.. gyökjel alatt pedig nem lehet negatív szám, ezt megtanultuk már 9.-ben.

2011. dec. 18. 11:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig értem, csak azt nem, hogy azt a 3 esetet, hogy kell felírni.
2011. dec. 18. 11:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Valaki írjon mert ezen múlik, hogy megbukok-e. :(
2011. dec. 18. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

A második sorban a jobboldali gyökjel alatt nem "-" van, hanem "+".


Miről szól a 3 eset?

Az abszolútérték függvényt remélem, tudod mit jelent. Ha nem, akkor már rég magántanárra lenne szükséged. Valószínűleg egyébként is.

Például van egy ilyen kifejezésed:

|x-10|

Ha fel akarod bontani az abszolútérték jelet, meg kell különböztetned két esetet

I, ha x>=10, akkor az absz. jelen belüli kifejezés pozitív, tehát:

|x-10| = x-10

II, ha x?=10, akkor az absz. jelen belüli kifejezés negatív, tehát:

|x-10| = 10 - x



A konkrét feladatban két kifejezés van az abszolút értéken belül:

|x-2| illetve |3+x| A három eset, amit meg kell különböztetned (a feladatban tárgyalt sorrendben):

I, amikor mindkét kifejezés negatív

2, amikor az első negatív, de a második pozitív

3, amikor mindkettő pozitív.

Ebben a 3 esetben az abszolútérték-jelek felbontása más és más. Ez van levezetve.

Ha ez probléma, tényleg keress magadnak egy magántanárt.

2011. dec. 18. 16:45