Szögek ívmértéke ez a cím.!
és pl : 120(fok)=pí per 180 =
és ebben azt nem értem hogy hogy kell egyszerűsíteni az van a füzetembe leírva hogy a 120at 2 vel a 180-at 2-mal de miért?
2013. febr. 17. 13:27
1/1 anonim válasza:
pí=180 fok
1fok = pí/180
120(fok) = 120*(pí/180)
Egyszerűsítve 60-al (mert a 120 is, és a 180 is osztható 60-al).Igy a 120 helyére 2 , a 180 helyére 3 kerül.
Tehát 120(fok) = 2*(pí/3)