Segítenek valaki 10. osztályos matekba?


Szögek ívmértéke ez a cím.!


és pl : 120(fok)=pí per 180 =

és ebben azt nem értem hogy hogy kell egyszerűsíteni az van a füzetembe leírva hogy a 120at 2 vel a 180-at 2-mal de miért?


2013. febr. 17. 13:27
 1/1 anonim ***** válasza:

pí=180 fok

1fok = pí/180

120(fok) = 120*(pí/180)

Egyszerűsítve 60-al (mert a 120 is, és a 180 is osztható 60-al).Igy a 120 helyére 2 , a 180 helyére 3 kerül.

Tehát 120(fok) = 2*(pí/3)

2013. febr. 17. 17:22