Egy téglatest egy csúcsból kiinduló élei hosszának összege 30 cm. Ha minden csúcsnál az egyik élet 3cm-rel növeljük,a másikat a másfélszeresére növeljük, a harmadikat a felére csökkentjük akkor kockát kapunk.Hogyan változott a téglatest felszíne?

Egy henger alapkörének átmérője és magassága is 8 cm.Mikor kapunk nagyobb felszínű hengert,ha a henger átmérőjét kétszerezzük és a test magasságát változatlanul hagyjuk vagy ha a test magasságát kétszerezzük és az átmérőt változatlanul hagyjuk?


2013. febr. 11. 20:45
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:

Egy henger alapkörének átmérője és magassága is 8 cm.Mikor kapunk nagyobb felszínű hengert,ha a henger átmérőjét kétszerezzük és a test magasságát változatlanul hagyjuk vagy ha a test magasságát kétszerezzük és az átmérőt változatlanul hagyjuk?


T= 2*r↑2

2013. febr. 12. 09:35
 2/4 DudoloPocok ***** válasza:

bocsi rossz gombot nyomtam meg


T= 2*π*r↑2+2r*π*r az eredeti henger felülete =4πr↑2


ha sugarat növeljük duplájára


T=2*π*(2r)↑2+2r*π*r=2*π*4*r↑2+2*2r*π*r =12*π*r↑2


ha a magasság nő


T=2*π*r↑2+2r*π*2*r =8*π*r↑2


tehát magasság duplázása - a felület is duplázódik

átmérő duplázása - felület 3 -szorosára nő

2013. febr. 12. 09:47
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

Bocsánat végig sugárral számoltam és nem átmérővel


helyesen :


T= 2*π(d/2)↑2+d*π*d =1/2*π*d↑2+π*d↑2= 3/2*π*d↑2


T= 2*π*d↑2+2*d*π*d =4*π*d↑2 ha az átmérőt duplázzuk


T= 2*π(d/2)↑2+d*π*2*d=1/2*π*d↑2+2*π*d↑2 =5/2*π*d↑2


azaz felület arányai


3:8:5 eredeti : dupla átmérő :dupla magasság


elnézést az előzőért

2013. febr. 12. 10:13
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm <3
2013. febr. 13. 12:47