Köszi2013. máj. 18. 08:50
1/5 anonim válasza:
1, ((2*3)+1)*x/3-((5+3)*(5-x))/5=1
Közös nevezőre hozzuk a törteket. Az elsőt 5-tel, a másodikat 3-mal, az 1-et 15-tel bővítjük.
35x/15-(120-24x)/15=15/15
35x-120+24x=15
59x=135
x=135/59
2, 2 (2 (2x-1) -1) -1) =0
2(4x-2-1-1)=0
2(4x-4)=0
8x-8=0
8x=8
x=1
3,2 (5 (3 (x-1) -4) -2) =16
2(5(3x-3-4)-2)=16
2(5(3x-7)-2)=16
(15x-35-2)=16
30x-74=16
30x=90
x=3
2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. máj. 18. 15:17
3/5 anonim válasza:
Nagyon szívesen, csak valami nem tetszik nekem az első feladatnál. Biztos így van?
4/5 A kérdező kommentje:
Valahogy nem jó , amit első sornak írtál, de az eredeti sorom , az jó, és a végeredmény is jó!
két egész egyharmad x ből egy egész háromötöd szorozva öt mínusz x-szel
egyébként Bongoló vagy? Mi az igazi keresztneved?
Nagyon köszi még egyszer, hétvégén majd lesznek bonyolultabbak, algebrai törtesek, majd lehet, abban is kellene segítség.
2013. máj. 19. 15:16
5/5 anonim válasza:
Nem, nem Bongoló vagyok, Ő azért ügyesebb. A keresztnevem Gabriella. Örülök, ha tudtam segíteni. Jöhet a többi is. :)