2egész 1/3x-1egész3/5 (5-x) = 1 ÉS 2 (2 (2x-1) -1) -1) =0 ÉS 2 (5 (3 (x-1) -4) -2) =16 egyenletek levezetésénél tudnátok segíteni?

Köszi

2013. máj. 18. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

1, ((2*3)+1)*x/3-((5+3)*(5-x))/5=1

Közös nevezőre hozzuk a törteket. Az elsőt 5-tel, a másodikat 3-mal, az 1-et 15-tel bővítjük.

35x/15-(120-24x)/15=15/15

35x-120+24x=15

59x=135

x=135/59


2, 2 (2 (2x-1) -1) -1) =0

2(4x-2-1-1)=0

2(4x-4)=0

8x-8=0

8x=8

x=1


3,2 (5 (3 (x-1) -4) -2) =16

2(5(3x-3-4)-2)=16

2(5(3x-7)-2)=16

(15x-35-2)=16

30x-74=16

30x=90

x=3

2013. máj. 18. 14:28
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. máj. 18. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, csak valami nem tetszik nekem az első feladatnál. Biztos így van?
2013. máj. 18. 15:22
 4/5 A kérdező kommentje:

Valahogy nem jó , amit első sornak írtál, de az eredeti sorom , az jó, és a végeredmény is jó!

két egész egyharmad x ből egy egész háromötöd szorozva öt mínusz x-szel


egyébként Bongoló vagy? Mi az igazi keresztneved?


Nagyon köszi még egyszer, hétvégén majd lesznek bonyolultabbak, algebrai törtesek, majd lehet, abban is kellene segítség.

2013. máj. 19. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem Bongoló vagyok, Ő azért ügyesebb. A keresztnevem Gabriella. Örülök, ha tudtam segíteni. Jöhet a többi is. :)
2013. máj. 19. 19:34