2013. máj. 14. 14:13
1/1 anonim válasza:
Legyen a szám abc7
abc7=1000*a+100*b+10*c+7
Az új szám 7abc
7abc=7000+100*a+10*b+c
Akkor 7abc-abc7=7000+100*a+10*b+c-1000*a-100*b-10*c-7
6993-900*a-90*b-9*c=2826, osztunk 9-cel, marad:
777-100*a-10*b-c=314
100*a+10*b+c=463
Tehát abc=463 és 7abc=7463 (ez a kapott szám)
Az összege pedig 7+4+6+3=20