Egyszerűsítsd az "az a a négyzeten - a, törtvonal a a négyzeten - 1" törtet, és határozd meg a pontos értékét, ha a=-2! Ez a házim, és nem tudom hogy kell. valaki kérem segítsen!?

2013. máj. 11. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is használd a jelöléseket!!!!! Megőrülök, mikor egy ilyet látok, hogy "törtvonal" meg "négyzeten" -.-'


Ez akar lenni a feladat? (A ^ jel a négyzetnek a jele!)


(a^2-a)/(a^2-1)


Mert akkor így kell:


kiemelsz "a"-t, és átalakítod a nevezőt:


a(a-1)/(a-1)*(a+1)


egyszerűsítesz (a-1)-el:


a/(a+1)


Ennél sokkal egyszerűbb alakra nem igen tudod hozni.


Határozd meg a pontos értékét, ha a=-2


Egyszerű alakba berakva:


-2/(-2+1) = 2


Eredeti alaknak ugyan ennyinek kell lennie, nézzük:


((-2)^2-(-2))/((-2)^2-1) = 6/3 = 2


Parancsolj.

2013. máj. 11. 18:16
 2/2 anonim ***** válasza:
Szívesen
2013. máj. 18. 01:32