2013. febr. 14. 20:04
1/2 anonim válasza:
nem értem az első mi akar lenni
x^2 -4x +4 = (x-2)^2 = (x-2)* (x-2)
2-x= - (x-2)
(x-2)-vel egyszeűsítve -(x-2)= 2-x
2/2 vurugya béla válasza:
Az elsőnél a G függvénybe be kell csak helyettesíteni a gyök15-öt.
AZAZ:
g(√15) = √(51-(√15)^2) = √(51-15) = √36 = 6