G (x) =gyök alatt 51-x2 ( x a négyzeten) g (√15) =? tört egyszerűsítése: xnégyzet-4x+4 osztva 2-x ( ez egy törtként van felírva)

2013. febr. 14. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

nem értem az első mi akar lenni


x^2 -4x +4 = (x-2)^2 = (x-2)* (x-2)

2-x= - (x-2)

(x-2)-vel egyszeűsítve -(x-2)= 2-x

2013. febr. 14. 22:27
 2/2 vurugya béla ***** válasza:

Az elsőnél a G függvénybe be kell csak helyettesíteni a gyök15-öt.

AZAZ:

g(√15) = √(51-(√15)^2) = √(51-15) = √36 = 6

2013. febr. 15. 00:23