15a+30/5a^2-202012. aug. 28. 11:54
1/1 anonim válasza:
Kikötés: a nem 2, -2
15a+30=15*(a+2)
5a^2-20=5*(a^2-4)=5*(a+2)*(a-2)
Ezután már könnyű egyszerűsíteni:
15*(a+2)/[5*(a+2)*(a-2)]=3/(a-2)
Ki lehet húzni az (a+2)-őt, illetve 5-öt, ezért maradt fenn 3.