Hogyan lehet ezt a kifejezést kiszámolni? √2-2/√2+2 A ferde jel az tört jel.

2012. máj. 15. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a nevezo konjugaltjaval (vagyis esetedben √2-2 vel) szorzod a szamlalot es a nevezot is. Ekkor eltunik a nevezobol a gyok.


Szamlalo (√2-2)·(√2-2) = 6 - 4√2

Nevezo (√2+2)·(√2-2) = -2


A kifejezes erteke -3 + 2√2

2012. máj. 15. 11:58