2012. máj. 15. 11:30
1/1 anonim válasza:
Ilyen esetben a nevezo konjugaltjaval (vagyis esetedben √2-2 vel) szorzod a szamlalot es a nevezot is. Ekkor eltunik a nevezobol a gyok.
Szamlalo (√2-2)·(√2-2) = 6 - 4√2
Nevezo (√2+2)·(√2-2) = -2
A kifejezes erteke -3 + 2√2