(3 per 56 -1 per 28)-(8 per 42-10 per 56)=
per=törtvonalat jelent
- = minusz
2012. aug. 21. 18:08
1/1 Silber válasza:
Közös nevezőre kell hozni a törteket.
(3/56-1/28)-(8/42-10/56)=
Ez a helyes írásmód.
3/56-1/28-8/42+10/56=13/56-1/28-8/42=13/56-2/56-8/42=11/56-8/42=462/2352-448/2352=14/2352=1/168