Hogy kell kiszámítani ezt a műveletet?


(3 per 56 -1 per 28)-(8 per 42-10 per 56)=


per=törtvonalat jelent

- = minusz



2012. aug. 21. 18:08
 1/1 Silber ***** válasza:

Közös nevezőre kell hozni a törteket.

(3/56-1/28)-(8/42-10/56)=

Ez a helyes írásmód.

3/56-1/28-8/42+10/56=13/56-1/28-8/42=13/56-2/56-8/42=11/56-8/42=462/2352-448/2352=14/2352=1/168

2012. aug. 21. 18:26