pl.:
1
ˇˇˇˇˇˇ
x²
ˇˇˇ
2
2012. máj. 26. 12:45
1/4 anonim válasza:
A példában a számláló=1, a nevező pedig=x2/2.Tehát a reciproknál a nevezőbe 1 kerül, a számláló lesz tört alakú.
2/4 anonim válasza:
Törtet törttel úgy osztunk, hogy a számlálót megszorozzuk a nevező reciprokával.
A feladatban
a számláló: 1,
a nevező: x²/2
a reciproka: 2/x²
A kettő szorzata: 1*(2/x²) = 2/x²
3/4 anonim válasza:
Egy tört reciprokát úgy kapod, hogy a számlálót és a nevezőt felcseréled.
N = 1/(x²/2)
1/N = (x²/2)/1
1/N = x²/2
4/4 anonim válasza:
Nem tudom ti mit beszéltek, de törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztandót megszorozzuk az osztó reciprokával. Pl.: 5/2:3/7= 5/2*7/3 ilyen egyszerű