pl.:


1

ˇˇˇˇˇˇ

ˇˇˇ

2


2012. máj. 26. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A példában a számláló=1, a nevező pedig=x2/2.Tehát a reciproknál a nevezőbe 1 kerül, a számláló lesz tört alakú.
2012. máj. 26. 12:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Törtet törttel úgy osztunk, hogy a számlálót megszorozzuk a nevező reciprokával.


A feladatban

a számláló: 1,


a nevező: x²/2

a reciproka: 2/x²

A kettő szorzata: 1*(2/x²) = 2/x²

2012. máj. 26. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy tört reciprokát úgy kapod, hogy a számlálót és a nevezőt felcseréled.


N = 1/(x²/2)

1/N = (x²/2)/1

1/N = x²/2

2012. máj. 26. 16:38
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom ti mit beszéltek, de törtet törttel úgy osztunk, hogy az osztandót megszorozzuk az osztó reciprokával. Pl.: 5/2:3/7= 5/2*7/3 ilyen egyszerű
2012. jún. 4. 14:49