x+1/y+1=2/3

x-1/y-1=1/2


Mi az eredeti tört?


2012. máj. 16. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha összeadod a két egyenletet, akkor az 1/y kiesik.


2x=2/3+1/2 /jobb oldalt össze kell adni, ehhez közös nevezőre kell hozni

2x=4/6+3/6=7/6

x=7/12


Ezt visszahelyettesítheted az elsőbe, és úgy kijön az y.


7/12+1/y+1=2/3

1/y=2/3-7/12-1=8/12-7/12-12/12=-11/12


1/y=-11/12

y=-12/11

2012. máj. 16. 22:58