x+1/y+1=2/3
x-1/y-1=1/2
Mi az eredeti tört?
2012. máj. 16. 19:25
1/1 anonim válasza:
Ha összeadod a két egyenletet, akkor az 1/y kiesik.
2x=2/3+1/2 /jobb oldalt össze kell adni, ehhez közös nevezőre kell hozni
2x=4/6+3/6=7/6
x=7/12
Ezt visszahelyettesítheted az elsőbe, és úgy kijön az y.
7/12+1/y+1=2/3
1/y=2/3-7/12-1=8/12-7/12-12/12=-11/12
1/y=-11/12
y=-12/11