1. ) Az alumíniumvezeték ellenállása 0.7 ohm, tömege 270 g. Az alumínium fajlagos ellenállása 0. 027 ohm×mm (négyzeten) /m, sűrűsége 2700 kg/m (köbön). Határozza meg az alumíniumvezeték hosszát és keresztmetszetét?


2. ) A réz- és alumíniumvezeték tömege és ellenállása azonos. Az alumínium fajlagos ellenállása 0. 027 ohm×mm (négyzeten) /m, a rézé pedig 0. 017 ohm×mm (négyzeten) /m. Az alumínium sűrűsége 2700 kg/m (köbön), a rézé 8900 kg/m (köbön). Melyik vezeték hosszabb és hányszor?

segítséget kérek szépen, mert nem tudom megoldani



2013. ápr. 2. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézzük először az alumíniumvezetéket:

m=270g

sűrűség= 2,7g/cm^3

V=m/ sűrűség=100cm^3

V=l*A

l*A = 100cm^3=100000mm^3


R=fajlagos ellenállás*(l/A)


0,7=0,027*(l/A)

25,93m/mm^2 =l/A

I. 25930 1/mm =l/A

II.l*A =100000mm^3


I. l=25930*A

II.25930*A*A = 100000

A*A =3,86

A =1,96mm^2


l= 25930*1,96=50921,5mm=50,921m


A rézre ugyanilyen módon meghatározható a hossz és a keresztmetszet.

2013. ápr. 2. 21:21