2. ) A réz- és alumíniumvezeték tömege és ellenállása azonos. Az alumínium fajlagos ellenállása 0. 027 ohm×mm (négyzeten) /m, a rézé pedig 0. 017 ohm×mm (négyzeten) /m. Az alumínium sűrűsége 2700 kg/m (köbön), a rézé 8900 kg/m (köbön). Melyik vezeték hosszabb és hányszor?
segítséget kérek szépen, mert nem tudom megoldani
2013. ápr. 2. 14:14
1/1 anonim válasza:
Nézzük először az alumíniumvezetéket:
m=270g
sűrűség= 2,7g/cm^3
V=m/ sűrűség=100cm^3
V=l*A
l*A = 100cm^3=100000mm^3
R=fajlagos ellenállás*(l/A)
0,7=0,027*(l/A)
25,93m/mm^2 =l/A
I. 25930 1/mm =l/A
II.l*A =100000mm^3
I. l=25930*A
II.25930*A*A = 100000
A*A =3,86
A =1,96mm^2
l= 25930*1,96=50921,5mm=50,921m
A rézre ugyanilyen módon meghatározható a hossz és a keresztmetszet.