1) 3 magnézium (mol)= .... g = .... db
2) 2 alumínium (mol)= .... g = .... db
3) 5 nátrium (mol) = .... g = .... db
4) 0,5 kalcium (mol)= .... g = .... db
5) 1/3 alumínium(mol)= .... g = .... db
2013. febr. 21. 21:51
1/2 anonim válasza:
3 mol Mg= 3*24g =72g= 3*6*10^23db= 1,8*10^24db
2 mol Al = 2*27g = 54g=2*6*10^23db= 1,2*10^24db
5 mol Na = 5*23 g = 115g=5*6*10^23db= 3*10^24db
0,5 mol Ca = 0,5*40g = 20g=0,5*6*10^23db =3*10^23db
1/3 mol Al = 1/3*27g = 9g=1/3*6*10^23db=2*10^23db
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. febr. 21. 22:02