Kémia házi, átváltásokban valaki segít?


1) 3 magnézium (mol)= .... g = .... db

2) 2 alumínium (mol)= .... g = .... db

3) 5 nátrium (mol) = .... g = .... db

4) 0,5 kalcium (mol)= .... g = .... db

5) 1/3 alumínium(mol)= .... g = .... db



2013. febr. 21. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

3 mol Mg= 3*24g =72g= 3*6*10^23db= 1,8*10^24db

2 mol Al = 2*27g = 54g=2*6*10^23db= 1,2*10^24db

5 mol Na = 5*23 g = 115g=5*6*10^23db= 3*10^24db

0,5 mol Ca = 0,5*40g = 20g=0,5*6*10^23db =3*10^23db

1/3 mol Al = 1/3*27g = 9g=1/3*6*10^23db=2*10^23db

2013. febr. 21. 21:59
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. febr. 21. 22:02