Leellenőriznéd? (fizika,8. oszt)


1, Egy játékvonat 230V hálózati feszültségre kapcsolt transzformátorról működtetünk.A szekunder tekercsben az áram erőssége 0,23 A,a feszültség 10V.

a, Mekkora a primer tekercsben folyó áram erőssége?--0,01A--

b, Mekkora a teljesítményű a játékvonat motorja?--2,3W--


2, Egy transzformátor szekunder tekercsének 10-szer nagyobb a menetszáma,mint a primer tekercsnek.A szekunder tekercs 45V feszültségű áramforrásként szeretnénk használni, ezért a primer tekercsre 4,5V-os zsebtelepet kapcsolunk.

a, Elérjük-e a célunkat?--Nem--

b, Miért? --Mert a zsebtelep egyenáram.Csak váltakozó áram esetén érnénk el a célunkat.--


3, Egy elektromos csengőt 230V hálózati áramforrásra kapcsolt transzformátorról működtetünk.A szekunder feszültség 23V.

a, Mekkora a szekunder tekercsnél mérhető áramerősség,ha a primer körbeli ampermérő 0,3A erősségű áramot jelez.--2300A--

b, Mekkora teljesítményű a csengő?--6,9W--


4, Egy játékvonatot 230V-os hálózatra kapcsolt transzformátorról szeretnénk üzemeltetni,de a vonat 10V feszültségű áramforrásról működtethető.

a, Sikerül-e működésbe hozni, ha a transzformátor szekunder tekercsének a menetszáma 23-ad része a primer tekercs menetszámának?--Igen--

b, Miért? --A kisvonathoz egyenáram kell,mert a feszültség polaritása határozza meg a menet irányát.De a transzformátor után biztosan van egy egyenirányító is,ami a váltakozó áramból egyenáramot csinál. --


Ha valahol ne jól válaszoltam,akkor segítenél benne?

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. febr. 20. 19:25
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

3,a.) nem 2300A, hanem 3A.

Egyébként jó. :-)

2013. febr. 20. 19:36
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Örülök neki!:)
2013. febr. 20. 21:12
 3/4 anonim válasza:
a 3.b is rossz, mert P=U*I, azaz P=230*0.3=69, vagy P=23*3=69. Javítsatok ki ha tévedek!
2013. febr. 28. 18:41
 4/4 Shai-Hulud ***** válasza:
Hmm... Igazad van észre kellett volna ezt is vennem. :-(
2013. febr. 28. 23:37