Valaki oldja meg legyen szíves előre is köszönöm.
1. x-3/4=1/2
2. 3y+9/6=y+2/3
3. z-3/3<=z-1
2013. febr. 20. 19:15
1/2 anonim válasza:
1. x-6/8 = 4/8
x = 10/8
2. 3y +9/6 = y+4/6 /-y
2y +9/6 = 4/6 /-9/6
2y = -5/6 /:2
y = -5/12
3.(z-3)/3<= z-1 /.3
z-3 <=3z-3 /-z
-3 <=2z -3 /+3
0 <=2z /:2
0 <= z
2/2 anonim válasza:
nehogy már nyolcadikosan második félévben ne tudj megoldani 3 ilyen feladatot. semmi nehéz sincsen benne, próbálkozz csak.