8. osztályos házifeladat ti értitek?


Valaki oldja meg legyen szíves előre is köszönöm.

1. x-3/4=1/2

2. 3y+9/6=y+2/3

3. z-3/3<=z-1



2013. febr. 20. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

1. x-6/8 = 4/8

x = 10/8


2. 3y +9/6 = y+4/6 /-y

2y +9/6 = 4/6 /-9/6

2y = -5/6 /:2

y = -5/12


3.(z-3)/3<= z-1 /.3

z-3 <=3z-3 /-z

-3 <=2z -3 /+3

0 <=2z /:2

0 <= z

2013. febr. 20. 19:54
 2/2 anonim ***** válasza:
nehogy már nyolcadikosan második félévben ne tudj megoldani 3 ilyen feladatot. semmi nehéz sincsen benne, próbálkozz csak.
2013. febr. 20. 19:55