Szekeres Szilveszter kérdése:

Határozzuk meg ab alakú természetes számot, tudva, hogy számjegyei egymásutániak, és ab (a+b) =b1b?


2013. máj. 7. 20:21
 1/2 doracell ***** válasza:

b=a+1

(10a+a+1)(a+a+1)=100(a+1)+10+a+1

(11a+1)(2a+1)=100a+100+10+a+1

22a^2+13a+1=101a+111

22a^2-88a-110=0

a=5

b=6

2013. máj. 7. 21:45
 2/2 anonim ***** válasza:

Én megoldottam:

[link]

Jó lenne, ha csak 1-1 sort néznél meg, és onnan megpróbálnád önállóan végigcsinálni.

2013. máj. 7. 21:48