Viktor10 kérdése:

Ismert, hogy bármilyen "n" természetes szám részére a számtani sorozat összege a következő képlettel van megadva:Sn=2n*n+n. Határozd meg a sorozat első tagját és a külömbségét?

2013. ápr. 18. 19:39
 1/2 rémuralom ***** válasza:

n=1-re az összegképlet 3-at ad, ezért az első tag 3.

n=2-re 10, tehát az első két tag összege 10. Ha az első tag 3 volt, akkor a másodiknak 7-nek kell lennie. Mivel tudjuk, hogy a sorozat számtani, ezért a differencia elméletileg 4. Lehet próbálkozni n=3-ra és tovább, ki kell jönnie, hogy a(1)=3, d=4. Ha nem jön ki, akkor a feladat rossz :)

2013. ápr. 18. 20:11
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2013. ápr. 18. 20:45