2013. ápr. 18. 19:39
1/2 rémuralom válasza:
n=1-re az összegképlet 3-at ad, ezért az első tag 3.
n=2-re 10, tehát az első két tag összege 10. Ha az első tag 3 volt, akkor a másodiknak 7-nek kell lennie. Mivel tudjuk, hogy a sorozat számtani, ezért a differencia elméletileg 4. Lehet próbálkozni n=3-ra és tovább, ki kell jönnie, hogy a(1)=3, d=4. Ha nem jön ki, akkor a feladat rossz :)
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2013. ápr. 18. 20:45