2013. febr. 15. 17:15
 1/1 BKRS ***** válasza:

2x+7y=56; x,y ∈ ℕ

Erre a lehetséges megoldásokat érdemes flírni, mert csak kevés van belőlük:

y=2, x=21, (x+y)/2 = 11,5

y=4, x=14, (x+y)/2 = 9

y=6, x=7, (x+y)/2 = 6,5

Vagyis a legkisebb érték 6,5

2013. febr. 15. 17:30