2013. febr. 15. 17:15
1/1 BKRS válasza:
2x+7y=56; x,y ∈ ℕ
Erre a lehetséges megoldásokat érdemes flírni, mert csak kevés van belőlük:
y=2, x=21, (x+y)/2 = 11,5
y=4, x=14, (x+y)/2 = 9
y=6, x=7, (x+y)/2 = 6,5
Vagyis a legkisebb érték 6,5