Határozzuk meg az abc (felülvonás) alakú természetes számokat, tudva, hogy ab+bc+ca=aa a négyzeten, ahol a, b, c nullától külömböző számjegyek és egyenlőek is lehetnek. Kaphatok segítséget, esetleg megoldást?

előre is köszönöm a segítséget!
2012. okt. 2. 19:20
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ez itt mind folulvonasos szam?

Ha igen akkor az a,b,c szamjegyek,

100a+10b+c szamok kellenek,

ahol

(10a+b) + (10b+c) + (10c+a) = (10a+a)^2

11a+11b+11c = 121a^2

a+b+c = 11a

b+c=10a

ket szamjegy osszege az maximum 18 lehet, tehat akkor a=1 es b+c=10

Ennek megfeleloen csak ezek a szamok maradnak:

119

128

137

146

155

164

173

182

191

2012. okt. 2. 21:15