Téglatestnél könnyen megy, mert tudom, hogy 512 az 2^9 és a kitevőből látom, hogy 10 osztója van, ezért 5 ilyen téglalap van.. Ugye bármilyen prímtényezők szorzatából látom hány osztója van.. az megy..2012. szept. 26. 19:56
1/2 anonim válasza:
Helyes a kiindulásod, hogy 512 az 2^9.
Tehát a téglatest élei
a=2^m
b=2^n
c=2^p,
ahol
m, n és p olyan természetes számok,
amelyeknek az összege 9.
Most már csak azt kell meghatároznod, hogy hányféleképpen
tudod a 9-et három természetes szám összegeként felírni.
A sorrend mindegy: 7+1+1, 1+7+1, 1+1+7 nem különböző megoldás.
9>=m>=n>=p>=0
m+n+p=9
...
9+0+0,
8+1+0,
.....
4+3+2,
3+3+3.
Ezeket kell összeszámolni.
2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi válaszodat, ezeket eddig is tudtam, csak nekem sosincs kedvem az ilyeneket összeszámolni.. Képlettel akartam(kombinatórika). De elgondolkodtam rajta és arra jutottam, hogy szerintem csupán 5 helyes megoldás van, mert ugyanez a helyes megoldás(5) a téglalapnál is és a magasság az adott téglalapokhoz nézve meghatározott tehát az nem változtat az eredményen szerintem.. Nem tudom, érted-e mit mondok, mondj valamit!:)
2012. szept. 27. 16:34