Gyors kérdés: Hogy tudom gyorsan kiszámolni hogy hány olyan téglatest van amelyek élei természetes szám és 512m^3 a térfogata?

Téglatestnél könnyen megy, mert tudom, hogy 512 az 2^9 és a kitevőből látom, hogy 10 osztója van, ezért 5 ilyen téglalap van.. Ugye bármilyen prímtényezők szorzatából látom hány osztója van.. az megy..
2012. szept. 26. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Helyes a kiindulásod, hogy 512 az 2^9.

Tehát a téglatest élei

a=2^m

b=2^n

c=2^p,

ahol

m, n és p olyan természetes számok,

amelyeknek az összege 9.

Most már csak azt kell meghatároznod, hogy hányféleképpen

tudod a 9-et három természetes szám összegeként felírni.

A sorrend mindegy: 7+1+1, 1+7+1, 1+1+7 nem különböző megoldás.

9>=m>=n>=p>=0

m+n+p=9

...

9+0+0,

8+1+0,

.....

4+3+2,

3+3+3.

Ezeket kell összeszámolni.

2012. szept. 26. 20:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi válaszodat, ezeket eddig is tudtam, csak nekem sosincs kedvem az ilyeneket összeszámolni.. Képlettel akartam(kombinatórika). De elgondolkodtam rajta és arra jutottam, hogy szerintem csupán 5 helyes megoldás van, mert ugyanez a helyes megoldás(5) a téglalapnál is és a magasság az adott téglalapokhoz nézve meghatározott tehát az nem változtat az eredményen szerintem.. Nem tudom, érted-e mit mondok, mondj valamit!:)
2012. szept. 27. 16:34