Természetes számokból álló sorozat (? )


Helló! Valaki tudna segíteni, hogy kell megoldani ezt a feladatot?

Keressünk olyan természetes számokból álló olyan növekvő sorozatot, amelyben bármely két egymás után következő tag összege egyenlő különbségük négyzetével.


2013. ápr. 16. 21:56
 1/3 BKRS ***** válasza:

Legyen az első elem E, az n-1. elem a, az n+1. elem x

a+x = (x-a)²

x²-(2a+1)x +a²-a = 0

A növekedés érdekében vegyük a pozitív diszkriminánsú megoldást:

x=(2a+1 + √(4a²+4a+1 -4a²+4a))/2=(2a+1 + √(8a+1))/2

1,3,6,...n(n+1)/2


Mivel:

(n-1)n/2 + n(n+1)/2 = n²

(n(n+1)/2 -n(n-1)/2)²= n²

2013. ápr. 16. 22:42
 2/3 BKRS ***** válasza:
Úgy is lehetne mondani, hogy a sorozat n. eleme az első n természetes szám összege.
2013. ápr. 16. 22:44
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. ápr. 17. 18:42