Melyik ez az egymást követő három természetes szám?

Három egymást követő természetes szám közül az első szám 1/4-éhez hozzáadjuk a második szám ötödét, illetve a harmadik szám felét. Az így kapott szám egyenlő a legkisebb számmal. Melyik ez az egymást követő három természetes szám?

2013. ápr. 20. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Oldd meg és megtudod XD
2013. ápr. 20. 12:51
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Nevezd el a számokat a, b, c-nek.


Az elsö negyede az a/4, a második öröde b/5, a harmadik fele meg c/2.


Ha ezeket összeadod, az egyenlö a-val.


Ebböl fel tudsz irni egy egyenletet és ki tudod számolni.

2013. ápr. 20. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:

jelöljük a keresett számokat: x-1; x; x+1;



(x-1)/4 + x/5 +(x+1)/2 = x


Az egyenletet megoldva x-re 5 adódik.


Tehát a keresett számok 4; 5; 6.


4/4 + 5/5 + 6/2=1+1+3=4

2013. ápr. 20. 23:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

(x-1)/4 + x/5 +(x+1)/2 = x-1, mert a feladat szerint az így kapott szám egyenlő a legkisebb számmal, nem a középsővel :) Vagyis 24, 25, 26.

A kérdező nevében is köszönöm a válaszokat - miután leordítottam e fejét, hogy mégis hogy gondolja, hogy másokkal oldatja meg a feladatot, amit adtam neki, kb. 2 perc alatt megoldotta. Szóval csak lusta, nem buta :S Kiírtam ide is, hogy legyen kedves ő megoldani, de törölték, mert azt írtam, hogy "anyád vagyok a másik szobából" - ami egyébként igaz volt :)

2013. ápr. 20. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"azt írtam, hogy "anyád vagyok a másik szobából" - ami egyébként igaz volt :)"


Szerintem ezt a legtöbben poénkodásnak tartották, nem hitték, hogy tényleg az anyja vagy. (Rengeteg hasonló választ olvashatsz, amikor valaki csak hülyéskedik)


Egyébként abban igazad van, hogy a házifeladat a gyerek dolga, de - mivel senki nem tudja, hogy a kérdezö csak lusta, vagy valamit nem ért - annyi segitséget adhatnak neki itt, hogy a logikai megoldást fel tudja fogni.

2013. ápr. 21. 08:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ötödiknek:

Persze, hogy nem lehet tudni, ezért is köszöntem meg a válaszokat. Én is szoktam segíteni (itt is, meg a saját gyerekemnek is). Csak azért írtam ki ide, amit aztán töröltek, hogy senki ne fárassza magát a megoldással :)

Egyébként nem házi volt, én adtam neki a feladatot, ezért is ismertem fel azonnal... És egyvalaki biztosan tudta, hogy tényleg az anyja vagyok: a kedves ifjú próbálkozó :S

2013. ápr. 21. 12:21