Egy feladat részlete.


Az utolsó részre lennék kíváncsi. Hogyan kell levezetni, hogy megkapjam, azt ami a keretben van.


Tehát van két egyenlet két ismeretlenhez

b*c = 2T/sinα

b/c = sinß/sin(α + ß)


Legyen

2T/sinα = A

sinß/sin(α + ß) = B

így a két egyenlet

b*c = A

b/c = B

****************

* Ezekkel *

* c = √(A/B) *

* ====== *

* b = √(A*B) *

* ====== *

****************

Köszönöm szépen!



#trigonometria #Hogyan kell levezetni
2013. ápr. 8. 11:32
 1/3 bongolo ***** válasza:

b*c = A

b/c = B

---

A másodikból:

b = B·c

Ezt berakva az elsőbe:

B·c·c = A

c² = A/b

c = √(A/B)

Ezek után a b:

b = B·c = B·√(A/B) = √(A·B)

2013. ápr. 8. 13:26
 2/3 bongolo ***** válasza:
Bocs, c² = A/B természetesen, nagy B-vel, az előbb a levezetés közepe felé.
2013. ápr. 8. 13:27
 3/3 A kérdező kommentje:

Meg van! Nagyon szépen köszi!


Így már teljesen világos! ÉRTEM!

Tök jó!


Köszi még egyszer!!!

2013. ápr. 9. 08:47