Egy feladat részlete.
Az utolsó részre lennék kíváncsi. Hogyan kell levezetni, hogy megkapjam, azt ami a keretben van.
Tehát van két egyenlet két ismeretlenhez
b*c = 2T/sinα
b/c = sinß/sin(α + ß)
Legyen
2T/sinα = A
sinß/sin(α + ß) = B
így a két egyenlet
b*c = A
b/c = B
****************
* Ezekkel *
* c = √(A/B) *
* ====== *
* b = √(A*B) *
* ====== *
****************
Köszönöm szépen!
#trigonometria #Hogyan kell levezetni
2013. ápr. 8. 11:32
1/3 bongolo válasza:
b*c = A
b/c = B
---
A másodikból:
b = B·c
Ezt berakva az elsőbe:
B·c·c = A
c² = A/b
c = √(A/B)
Ezek után a b:
b = B·c = B·√(A/B) = √(A·B)
2/3 bongolo válasza:
Bocs, c² = A/B természetesen, nagy B-vel, az előbb a levezetés közepe felé.
3/3 A kérdező kommentje:
Meg van! Nagyon szépen köszi!
Így már teljesen világos! ÉRTEM!
Tök jó!
Köszi még egyszer!!!
2013. ápr. 9. 08:47