A 2007-es tavaszi matematika érettségi feladatsor első részéből hogyan kell levezetni az alábbi feladatokat? : 2,3,5,6,7,8,9,11.

A feladatsor és a megoldókulcs itt megtalálható: [link] Hiába van benne a megoldókulcsban a végeredmény, nem jövök rá, hogy az hogy jött ki.

2013. ápr. 1. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez középszint, ha ezeket nem tudod megoldani, akkor bajban leszel :D

2.)

a2 = 32

a6 = 2

q=?


Legyen a4 = a

ekkor:

a2 = a/q² = 32

a6 = a*q² = 2


a² = a/q²*a*q² = 32*2 = 64

a = 8,-8


a*q² = 2

q² = 1/4

q = -1/2 és 1/2

2013. ápr. 1. 22:30
 2/9 anonim ***** válasza:

3.) Azt kell kihasználni, hogy a háromszög bármely két oldalának összege nagyobb a harmadik oldalnál:


3+7=10 > 9 --> ez igaz

3+7=10 > 10 --> ez hamis, mert egyenlők

2013. ápr. 1. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod fejben elképzelni, akkor rajzold le:

[link]


Szerintem ezek után már érthető a megoldásban szereplő eredmény

2013. ápr. 1. 22:37
 4/9 anonim ***** válasza:

6.) Ránézel, hogy hol csökken:

pl. [13;8]

2013. ápr. 1. 22:40
 5/9 anonim ***** válasza:

8.)

Szinusz tételt kell alkalmazni, ha elfelejtetted, nézz utána:

sin56/sin41*8 = 6,0656 --> 6,1

2013. ápr. 1. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Az x-re vonatkozó értelmezési tartomány egyszerűsítve:

x ≤ 0


f(x) = √-x

f(x) = √-x = 4 = √16

√-x = √16

-x = 16

x = -16

2013. ápr. 1. 22:49
 7/9 anonim ***** válasza:

11.) log16(x)= -1/2

16^(-1/2) = 4^(-1) = 1/4


[link]

2013. ápr. 1. 22:57
 8/9 A kérdező kommentje:
Fuhh, hát köszi! :D És sajnos érzem, h bajban vagyok, és nemis gondoltam volna magamról, h ennyire :S De hátha nem lesz baj :)
2013. ápr. 1. 23:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha készülsz rá ismétléssel, meg feladatok gyakorlásával, akkor nem lesz gond :)


A 7. feladatot most látom, hogy lehagytam :S


1/(|x|-2)

Kikötjük, hogy a nevező nem 0:

|x|-2 ≠ 0

|x| ≠ 2


-2-nek és 2-nek az abszolútértéke 2, tehát:

x ≠ -2

x ≠ 2

x ∈ R

2013. ápr. 1. 23:23