Üdv! Segítséget kérnék az alábbi feladat sor megoldásában, már egy részét megpróbáltam megoldani, de nem vagyok biztos a dolgomban.


A feladatsor itt található:

[link]


2012. jan. 28. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Melyikeket nem tudod? Vagy melyiket nem csináltad meg?
2012. jan. 28. 13:30
 2/3 A kérdező kommentje:
A 13 - 19-ig nem mennek.
2012. jan. 29. 09:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Például a II/B/2:


Érdemes azzal kezdeni, hogy 80*0,45=36 lány úszik, 95*0,2=19 atletizál és 125*0,68=85 tornázik. Összesen tehát 140 lány van a klubban.


Jelölje C(a,b) az "'a' alatt a 'b'"-t. (hogy itt egyszerűbb legyen leírni)


Így

a, C(140,3)/C(300,3)=140*139*138/300*299*298~0,1

b, C(125,3)/C(300,3)=125*124*123/300*299*298~0,071

c, C(19,3)/C(300,3)=19*18*17/300*299*298~2*10^(-4)

d, "mindhárman ugyanazt a sportágat űzik"="mindhárman úsznak"+"mindhárman atletizálnak"+"mindhárman tornáznak"=C(80,3)/C(300,3)+C(95,3)/C(300.3)+C(125,3)/C(300,3)=(80*79*78+95*94*93+125*124*123)/300*299*298~0,12


Remélem nem számoltam el.

2012. jan. 31. 10:50