Fontos! Hogyan lehetne levezetni ezt az egyenletet?


3[4-2(x-1)x]-2x(1-3x) = 2-3(x-1)


Annyit tudok, hogy a megoldása -1.



#egyenletmegoldás #egyenletlevezetés
2013. ápr. 4. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

3[4-2(x-1)x]-2x(1-3x) = 2-3(x-1)

3[4-2x²+2x]-2x+6x² = 2-3x+3

12-6x²+6x-2x+6x² = 2-3x+3

4x + 12 = 5-3x

7x = -7

x = -1

2013. ápr. 4. 18:29
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. ápr. 16. 20:47