3[4-2(x-1)x]-2x(1-3x) = 2-3(x-1)
Annyit tudok, hogy a megoldása -1.
#egyenletmegoldás #egyenletlevezetés
2013. ápr. 4. 18:19
1/2 anonim válasza:
3[4-2(x-1)x]-2x(1-3x) = 2-3(x-1)
3[4-2x²+2x]-2x+6x² = 2-3x+3
12-6x²+6x-2x+6x² = 2-3x+3
4x + 12 = 5-3x
7x = -7
x = -1
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. ápr. 16. 20:47