Hogy kell levezetni az alább egyenletet?

10 = x/(x+1000) * 1000
2012. máj. 25. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ez az egyenlet:

10 = [x/(x+1000)]*1000

akkor:

10/1000 = x/(x+1000)

(10x+10000)/1000 = x

10x+10000 = 1000x

x=1000/99

2012. máj. 25. 13:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen !
2012. máj. 25. 15:12