10 = x/(x+1000) * 10002012. máj. 25. 12:05
1/2 anonim válasza:
Ha ez az egyenlet:
10 = [x/(x+1000)]*1000
akkor:
10/1000 = x/(x+1000)
(10x+10000)/1000 = x
10x+10000 = 1000x
x=1000/99
2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen !
2012. máj. 25. 15:12