Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztályos algebra. Valaki...

7. osztályos algebra. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

7. osztályos algebra feladatok. Nem csak az eredményre lennék kíváncsi, hanem hogy hogy lehet kiszámolni. Felvezetné nekem valaki? Nagyon nem értem ezeket a feladatokat.


1. x²+2x²+3x²-x²

2. ha x= minusz egy ketted; y=0,4

3. x-y²+x-y²

4. 5∙(x+y)

5. -5∙(2-x)

6. d(2-d)


Előre is köszönöm!



2013. ápr. 4. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek csak függvények, nem egyenletek, így nem lehet őket kiszámolni.
2013. ápr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az elsőkhöz a feladat szövege: "Az összevonás után számítsd ki a kifejezések értékét."


A szorzásos feladatoknál és az utolsónál pedig: "Végezd el a következő szorzásokat." "Írd a szorzatokat összegalakba."


Akkor ki lehet őket számolni, nem?

2013. ápr. 4. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak egyszerűsíteni lehet, tehát az eredményben is marad(nak) ismeretlen(ek).Ha meg van adva az ismeretlenek helyettesítési értéke (pl x=1 y=2), akkor kapsz eredményként konstanst (azaz ismeretlent nem tartalmazó kifejezést.

1. 5x²

3. 2x-2y²

4. 5x+5y

5. 5x-10

6. 2d-d²

2013. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 unbelieveable válasza:

1. x²+2x²+3x²-x²

simán össze lehet vonni, mivel mind egynemű, ne foglalkozz a négyzetre emeléssel egyelőre

ha nincs előtte szám, akkor 1 van belőle, szóval (1)x²+2x²+3x²-(1)x²

a számokat rendezed, így lesz 1(x²)+2(x²)+3(x²)-1(x²)=5x²

2013. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 unbelieveable válasza:
ezután már csak be kell helyettesíteni az x értékét, lesz belőle 5∙(-1/2)² és kiszámolod és kész
2013. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Mindenkit felpontoztam!
2013. ápr. 4. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!