Sokat gondolkoztam meg próbáltam ígyigy-úgyis csavarni a dolgokat, de nem tudom hogyan kell megoldani. Szóval itt van: Ha x törve y egyenlő 2 törve 3, akkor számítsd ki mennyi 7x törve 7x plusz y. (7x/7x+y) Meg tudnátok oldani, vagy legalább belesegíteni?2012. nov. 20. 18:49
1/3 anonim válasza:
Szerintem valahol rossz írányba terelődhettél.
x/y = 2/3
Ebből kifejezve y-t x-vel: y = (3/2)x
Ezt behelyettesítve a kiértékelendő képletbe:
7x / (7x+(3/2)x)
Minden tagban van x, akkor azzal egyszerűsíthetünk
7/(7+3/2)
2/3 A kérdező kommentje:
hmm köszi. erre nem gondoltam. szóval akkor így lesz 7/9,5 gondolom.
2012. nov. 20. 19:16
3/3 anonim válasza:
7/8,5 avagy 14/17.
(7+3/2 = 7 + 1 + 1/2 = 8+1/2 = 16/2 + 1/2 = 17/2)