Hogyan kell megoldani ezt a matek feladatot? (8. osztályos algebra)

Sokat gondolkoztam meg próbáltam ígyigy-úgyis csavarni a dolgokat, de nem tudom hogyan kell megoldani. Szóval itt van: Ha x törve y egyenlő 2 törve 3, akkor számítsd ki mennyi 7x törve 7x plusz y. (7x/7x+y) Meg tudnátok oldani, vagy legalább belesegíteni?

2012. nov. 20. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem valahol rossz írányba terelődhettél.


x/y = 2/3

Ebből kifejezve y-t x-vel: y = (3/2)x


Ezt behelyettesítve a kiértékelendő képletbe:

7x / (7x+(3/2)x)


Minden tagban van x, akkor azzal egyszerűsíthetünk

7/(7+3/2)

2012. nov. 20. 19:00
 2/3 A kérdező kommentje:
hmm köszi. erre nem gondoltam. szóval akkor így lesz 7/9,5 gondolom.
2012. nov. 20. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

7/8,5 avagy 14/17.


(7+3/2 = 7 + 1 + 1/2 = 8+1/2 = 16/2 + 1/2 = 17/2)

2012. nov. 20. 19:29