Segítene valaki? 7. osztályos algebra.


1.

Mennyi pénzed van,ha Karcsi pénzével együtt összesen 2500 Ft-od van, és Karcsinak 1120 Ft-tal több pénze van,mint neked?


2.A Koros családban az anya 25 évvel idősebb a fiánál és 3 évvel fiatalabb a férjénél. Hármuk életkora 71 év.

Hány éves a gyerek?


3.Egy könyves polcon összesen 80 könyv van.Az alsó polcon 4-el több,a felső polcon 8-al kevesebb könyv van,mint a középsőn.Hány könyv van külön-külön a polcokon?


4.

Kelemenék egy másik lakásba kölötztek. Képeket, csecsebecséket szeretnének feltenni a falra,ezekhez azonban lyukat kell furatni a falba. Több szeretlőt is megkérdeztek mennyiét vállalánk.

László:1200Ft kiszállási díj+egy lyuk 250 Ft

József:2055 kiszállási díj+120 Ft /lyuk


Ha összesen 8 lyuk kell kit érdemes hívni?

Ha 10 lyuk,melyiket?

Ha 50 lyuk,melyiket?


Tudom,hogy nem túl nehezek,de holnap fordított nap lesz,én leszek a matektanár és ezeket kell megoldanom és megoldatnom és egyszerűen leblokkolt az agyam.Nem bírok gondolkodni. Kérlek segítsetek!


2010. márc. 31. 16:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha lehetneakkor egy kis magyarázatot is írnátok?
2010. márc. 31. 16:21
 2/7 A kérdező kommentje:
A 4. kész van.
2010. márc. 31. 16:30
 3/7 anonim ***** válasza:

1. neked van x forintod. karcsinak x+1120 forintja így kettőtöknek összesen 2x+1120 forintotok van, és mivel azt tudod, hogy 2x+1120=2500, így mindkét oldalból levonva 1120at: 2x=1380 vagyis x=690. Neked van 690 forintod, karcsinak 690+1120=1810.

a másodiknál, harmadiknál is ugyanúgy az egyik értéket elnevezed x-nek, vagy kiskacsának vagy akárminek, és csinálsz rá egy egyenletet.

negyedik: ha 8 lyuk kell: lászló 1200+8*250=3200 forintért csinálja meg, józsef 2055+8*120=3015 forintért. több lyuk esetén is józsefet érdemes kihívni, hiszen akkor az árban már nincs benne a kiszállási díj.

2010. márc. 31. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:

2. ha az anya x éves, akkor a fia x-25, a férje pedig x+3.

x+(x-25)+x+3=71

3x-22=71

3x=93

x=31

2010. márc. 31. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:

jajj ez lemaradt :D az anya 31 éves, a fia pedig 31-25=6.


3. középső polcon x darab könyv, alsón x+4, felsőn x-8.

x+x+4+x-8=80

3x-4=80

3x=84

x=28 könyv van a középsőn, 28+4=32 az alsón, 28-8=20 a felsőn.

2010. márc. 31. 16:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Nagyon hálás vagyok Neked!
2010. márc. 31. 17:01
 7/7 anonim válasza:

Szerintem a második nem jó.

Mivel akkor az apa 28, az anya 31, a kisfiú 6 = 65


Én így írtam föl:


x+25+x+(x-25)-3=71 /zb.

x+25+x+x+25-3=71 /öv.

3x+47=71 /-47

3x=24 /:3

x=8


8(fiú)+33(anya)+30(apa)=71

71=71


Remélem még időben! :)

2010. márc. 31. 21:02